Vuçiq: “Ballkani i hapur” është një hap historik për rajonin

HomeLajme

Vuçiq: “Ballkani i hapur” është një hap historik për rajonin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se shteti i tij ka përparuar në rrugën evropiane në të gjitha sferat e jetës shoqërore. “Ne duhet

Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi
Tragjedi e madhe, 45 udhëtarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën në një aksident trafiku në Bullgari
“Prej kur falet sabahi”, 72-vjeçari nga Deçani që shëtit çdo qytet të Kosovës për të shitur gështenja, fasule e arra

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se shteti i tij ka përparuar në rrugën evropiane në të gjitha sferat e jetës shoqërore.

“Ne duhet të jemi të hapur, të gatshëm për të bashkëpunuar dhe përqafuar çdo shans për rritje ekonomike, lidhje infrastrukturore dhe shkëmbim idesh, kjo është arsyeja se pse projekti “Ballkani i Hapur” paraqet një mundësi të madhe, por edhe shpresë, përgjegjësi dhe detyrim për të krijuar një të ardhme më të mirë dhe të ndryshme”, ka thënë Vuçiq.

“Marrëveshjet në Shkup janë historike dhe rezultatet e tyre do të jenë historike”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0