Varrosen dy nxënësit e vrarë në sulmin e së premtes në Gllogjan

HomeLajme

Varrosen dy nxënësit e vrarë në sulmin e së premtes në Gllogjan

Gjatë ditës se sotme janë varrosur dy nxënësit të cilët kanë vdekur si pasojë e plagëve të marra në sulmin e së premtes me kallashnikovë.

Djali i veteranit merr rrugën e mërgimit, mes lotësh përshendet familjarët dhe mallkon ata që e sollën në këtë ditë
Erdogan sërish në Shqipëri: Do të jem i pranishëm në hapjen e xhamisë së Namazgjasë!
Ofrohen 20 mijë euro shpërblim për informatat që çojnë në kapjen e vrasësit në Gllogjan?!

Gjatë ditës se sotme janë varrosur dy nxënësit të cilët kanë vdekur si pasojë e plagëve të marra në sulmin e së premtes me kallashnikovë.

Në varrimin e tyre kanë marrë pjesë qindra qytetarë.

Ledion Hamzaj e Genta Mustafaj u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me kallashnikovë ndaj një autobusi me të cilin ishin duke udhëtuar.

Ngjarja ndodhi në fshatin Gllogjan dhe përvec dy të rinjve, në vendin e ngjarjes ka mbetur i vdekur edhe shoferi i autobusit.

Një nxënës ka mbetur i lënduar si pasojë e sulmit ndërsa i njejti është duke u trajtuar ende.

Në varrimin e viktimave të sulmit me kallashnikovë në Gllogjan, kanë marrë pjesë edhe krerë të institucioneve e politikanë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0