Turqia s’gjen qetësi pas Greqise/ Pas zjàrreve, preket edhe nga tërmeti i madh!

HomeLajme

Turqia s’gjen qetësi pas Greqise/ Pas zjàrreve, preket edhe nga tërmeti i madh!

tërmet me magnitudë 4.1 tro nditi Cezarea Cappadocia në Turqinë qendrore pak momente më parë. Sipas mediave turke epiqendra u regjistrua 24 kil

Pensionistët do të marrin 100 euro shtesë për nëntor, dyfishohen pagesat e përfituesve të skemave sociale për dy muaj
40 Shtepi te reja ne Mitrovice!
🔴 URGJENTE | DRINOR GASHIT 27 vjeqari nga Gjilani i cili po lufton me jeten i nevojiten urgjentisht 100.000€ per ti siguru.

tërmet me magnitudë 4.1 tro nditi Cezarea Cappadocia në Turqinë qendrore pak momente më parë.

Sipas mediave turke epiqendra u regjistrua 24 kilometra në verilindje të Cezareas.

Prej ditësh rajoni i Ballkanit, veccanërisht Greqia mpo përballet me një aktivitet të lartë sizmik me lëkundje deri në 5.1 ballë.

E njejta gje ka ndodhur dhe diten e sotne ne Greqi ku ka pasur lekundje sizmike por fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire pa probleme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0