Tërmet në Afganistan, 26 të vdekur

HomeLajme

Tërmet në Afganistan, 26 të vdekur

BOTË Tërmet në Afganistan, 26 të vdekur Një tërmet me fuqi 5.6 sipas shkallës Rihter goditi Afganistanin perëndimor sot, duke lënë të vdekur 26 njerëz dhe duke shkatërruar qindra shtëpi, njoftuan autoritetet lokale. Tërmeti goditi provincën perëndimore të Badghis, e cila kufizohet me Turkmenistanin, dhe shkatërroi shtëpi me tulla.

Vetura e godet për vdekje një shtetase siriane në Fushë Kosovë!!
Kaplohet nga zjarri një autobus në Fushë Kosovë (VIDEO)
Turqia s’gjen qetësi pas Greqise/ Pas zjàrreve, preket edhe nga tërmeti i madh!

BOTË

Tërmet në Afganistan, 26 të vdekur

Një tërmet me fuqi 5.6 sipas shkallës Rihter goditi Afganistanin perëndimor sot, duke lënë të vdekur 26 njerëz dhe duke shkatërruar qindra shtëpi, njoftuan autoritetet lokale.

Tërmeti goditi provincën perëndimore të Badghis, e cila kufizohet me Turkmenistanin, dhe shkatërroi shtëpi me tulla.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0