Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi

HomeLajme

Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi

إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون “Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi” Të nderuar familjarë, miq, kolegë dhe dashamirë, ju njoftojmë

Aksidenti tragjik në Bullgari, autobusi i djegur largohet nga vendi i ngjarjes (VIDEO)
Tragjedi e madhe, 45 udhëtarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën në një aksident trafiku në Bullgari
Autobusi që u dogj në Bullgari nuk ishte regjistruar në doganë kur e kishte kaluar kufirin

إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون
“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi”

Të nderuar familjarë, miq, kolegë dhe dashamirë, ju njoftojmë se sot Hamdi ef. Hoxha ish Imam i xhamisë GAM GAM, ia dorëzoi shpirtin Allahut.

Namazi i xhenazes do t’i falet nesër ( e mërkurë 10.11.2021) me namazin e iqindisë në xhaminë e Gam Gamit ku edhe shërbeu për 37 vite.

O Allah, pranoje në mëshirën Tënde, me kënaqësinë Tënde, varrin e tij bëje dritë dhe bahçe prej bahçeve të xhenetit, dhe na tako në ahiret në xhenetul firdeus. Amin!

LajmiPress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0