Sulmohet Xhamia e Haxhi Ymerit në Gjakovë, autorët thyen dritaren dhe hynë brenda!

HomeArtikuj

Sulmohet Xhamia e Haxhi Ymerit në Gjakovë, autorët thyen dritaren dhe hynë brenda!

Autor. Natën e mbrëmshme, persona të panjohur kanë thyer dritaren e Xhamisë Haxhi Ymer dhe kanë hyrë brenda. Sipas imamit të kësaj xhami

Allahu na falte: Mos faIja e namazit të sabahut në kohë e vet, nga mekatet e mëdha..!?
Kam frikë se nëse falem gabimisht, mos jam pjesë e ndonjë sekti të devijuar..
Kush është më i dituri në hadith pas shejkh Albanit?

Autor.

Natën e mbrëmshme, persona të panjohur kanë thyer dritaren e Xhamisë Haxhi Ymer dhe kanë hyrë brenda.

Sipas imamit të kësaj xhamie, Esat ef. Rexha, personat në fjalë janë futur me forcë nga dritarja e xhamisë dhe kanë marrë me vete kasafortën e xhamisë duke vjedhur një shumë të parave, vlera e të cilave nuk u dihet.

Pasi është njoftuar me rastin Policia e Kosovës ka dal në vendin e ngjarjes dhe menjëherë ka filluar hetimet.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0