Shqiptarët edhe njëherë tregohen zemërgjerë: I madh e i vogël po dhurojnë gjak për të lënduarit e Gllogjanit

HomeLajme

Shqiptarët edhe njëherë tregohen zemërgjerë: I madh e i vogël po dhurojnë gjak për të lënduarit e Gllogjanit

Qytetarë nga komuna përreth janë mobilizuar që të dhurojnë gjak për të plagosurin nga tragjedia në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën tre të vrarë si paso

Hoxha Fatmir Latifaj i vendosur në misionin e tij për pajtimin e familjeve shqiptare?!
Dhjetëra vetura përfshihen nga zjarri në magjistralen Gjakovë-Prizren
Në tragjedinë në Bullgari kanë vdekur 12 fëmijë, në mesin e tyre dy binjakë

Qytetarë nga komuna përreth janë mobilizuar që të dhurojnë gjak për të plagosurin nga tragjedia në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën tre të vrarë si pasojë e një sulmi me armë ndaj një autobusi.

Pas kërkesës për dhurim të gjakut ndaj viktimës nga Spitali i Pejës, pozitivisht iu janë përgjigjur thirrjes qytetarët përreth komunave që t’i dalin në ndihmë.

Megjithatë, nga Spitali kanë bërë të ditur se është plotësuar norma e dhurimit të gjakut.

Nga Spitali rajonal i Pejës kanë bërë të ditur se i lënduari është dërguar në sallën e operacionit dhe nuk është shprehur nevoja të dërgohet në QKUK.
Lajmipress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0