Shpërthime në Abu Dhabi, panik në qytet – rrugët mbushen me policë e autoambulanca!

HomeUncategorized

Shpërthime në Abu Dhabi, panik në qytet – rrugët mbushen me policë e autoambulanca!

Autor Dy shpërthime të fuqishme kanë shkundur pak minuta më parë Abu Dhabin. Shpërthimet janë dëgjuar në qytetin e mbushur me njerëz, e një

MashaAllah”Plaka 93 vjeçare lexon rrjedhshëm Kuranin”
Pyetje:Në çfarë kohe preferohet të falet namazi i istihares?
Teper e lehtë / Ilaci i Gjyshes 77-Vjecare. Ulë Sheqerin Dhe Shtypjen E Gja;kut. Pergaditet Ne Kushte Shtepiake..!

Autor

Dy shpërthime të fuqishme kanë shkundur pak minuta më parë Abu Dhabin. Shpërthimet janë dëgjuar në qytetin e mbushur me njerëz, e njësi të shumta të policisë dhe ekipe të shpëtimit janë parë në qendër të qytetit – duke bërë që të mbyllen shumë rrugë.

Sipas informatave jozyrtare, shpërthimi i parë është dëgjuar duke ardhur nga një qendër tregtare. E një prej shpërthimeve është filmuar me kamerë amatore dhe atë nga kulmi i një hoteli.

Madje qytetarë të shumtë të pushtuar nga paniku, po besojnë se mund të jetë sulm me raketë apo dron kamikaz. Në një prej videove shihet se ka reaguar mbrojtja kundërajrore, transmeton Telegrafi.

“Urgjent, shpërthim në Abu Dhabi. Dyshohet se janë shkrepur raketa mbi qytet”, dëgjohet duke thënë një dëshmitar okular.

Deri më tani nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar, se çfarë mund të ketë shkaktuar shpërthimet apo nëse ka të lënduar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0