Rritja e rasteve me CO’VID-19, Ambasada e Gjermanisë del me një njoftim rreth aplikimeve për viza

HomeLajme

Rritja e rasteve me CO’VID-19, Ambasada e Gjermanisë del me një njoftim rreth aplikimeve për viza

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të reja me co’ronav’irus. E si rezultat i kësaj situate, Ambasada e

Këta janë ushtria e Rusisë, shtypin civil të pafajshëm.
Tërmet i fortë godet Shqipërinë, dridhjet ndihen edhe në Kosovë
5 shtepi te reja u dhuruan sot 😊

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të reja me co’ronav’irus.

E si rezultat i kësaj situate, Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka njoftuar se ka reduktuar numrin e terminëve për aplikim për viza.

“Për shkak të rritjes së numrit të Co’vid-it dhe variantit Om’ikron, i cili po përhapet edhe në Kosovë, përkohësisht numri i termineve që vihen në dispozicion çdo ditë për aplikime për viza është dashur të reduktohet ndjeshëm”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit të bërë në faqen e ambasadës, thuhet se ekziston mundësia që edhe terminët e konfirmuar mund të anulohen apo shtyhen.

“ Nuk mund të përjashtohet mundësia që edhe terminet që janë rezervuar dhe konfirmuar tashmë mund të anulohen/shtyhen. Nëse e keni rezervuar një termin, ju lutemi kontrolloni rregullisht kutinë tuaj të postës elektronike”, thuhet në njoftimin e ambasadës gjermane.

Kujtojmë se dje në Kosovë janë konfirmuar 728 raste të reja me CO’VID-19.??
LajmiPress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1