“Prej kur falet sabahi”, 72-vjeçari nga Deçani që shëtit çdo qytet të Kosovës për të shitur gështenja, fasule e arra

HomeLajme

“Prej kur falet sabahi”, 72-vjeçari nga Deçani që shëtit çdo qytet të Kosovës për të shitur gështenja, fasule e arra

Lexojeni Lajmin👇 Hasan Tolaj nga Deçani është 72-vjeçari i cili shëtit çdo qytet të Kosovës për të shitur prodhimet që ai dhe familja e

Shqiptarët edhe njëherë tregohen zemërgjerë: I madh e i vogël po dhurojnë gjak për të lënduarit e Gllogjanit
Djali i veteranit merr rrugën e mërgimit, mes lotësh përshendet familjarët dhe mallkon ata që e sollën në këtë ditë
Pesëvjeçari nxirret nga pusi në Marok, vdiq në spital

Lexojeni Lajmin👇

Hasan Tolaj nga Deçani është 72-vjeçari i cili shëtit çdo qytet të Kosovës për të shitur prodhimet që ai dhe familja e tij i kultivojnë.

72-vjeçari më parë është marrë me ndërtimtari, saktësisht me mjeshtëri, por tani ka 5 vite që merret me prodhime ushqimore, transmeton Reporteri.net.

Ai tregon se tani është e vështire, pasi edhe duan shumë punë:

Lajmipress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0