Paralajmërohet protestë në Prishtinë kundër ngritjes së çmimit të naftës!

HomeLajme

Paralajmërohet protestë në Prishtinë kundër ngritjes së çmimit të naftës!

Çmimet e naftës dhe derivateve të saj, kanë arritur nivelin më të lartë që nga paslufta në Kosovë. Për të frenuar ngritjen e mëtutjeshme ka

Nuk ndalon ngritja e çmimeve, shtrenjtohen edhe vezët
I mbijetuari i tragjedisë në Bullgari: Vetëm unë s’kisha fjetur, e pashë çdo gjë me sy
Shefqet Krasniqi e thotë sërish: Fundi i botës është afër

Çmimet e naftës dhe derivateve të saj, kanë arritur nivelin më të lartë që nga paslufta në Kosovë.

Për të frenuar ngritjen e mëtutjeshme ka pasur kërkesa në drejtim të Qeverisë për uljen ose largimin e akcizës dhe TVSH-së për derivatet, shkruan Reporteri.net.

Qytetarët kanë filluar të mobilizohen duke paralajmëruar edhe protestë kundër rritjes së mëtutjeshme të çmimit të derivateve.

Një grup i formuar me emrin “Protestë kundër çmimeve të naftës në Kosovë”, ka ftuar qytetarët që të bashkohen për të kundërshtuar në rrugë rritjen e mëtutjeshme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1