Pa vetëdije po e shk atërroni stomakun me duart tuaja/ Mjekët e thonë troç, këto veprime mos i bëni asnjëherë!

HomeShëndetësi

Pa vetëdije po e shk atërroni stomakun me duart tuaja/ Mjekët e thonë troç, këto veprime mos i bëni asnjëherë!

Pa vetëdije po e shk atërroni stomakun me duart tuaja/ Mjekët e thonë troç, këto veprime mos i bëni asnjëherë Këto substanca kimike mund të

Edhe Vet Doktorët Janë Të Habitur! Një Recetë Që Forcon Kockat Dhe Gjunjët..
Mësoje Mënyren Si ta Qetësoni Shpejt Fëmijën Tuaj nga Kolla e Rëndë!
7 dhimbje të frikshme të gjoksit Po i ngatërroni me atakun në ze,-mër ?! WOW!

Pa vetëdije po e shk atërroni stomakun me duart tuaja/ Mjekët e thonë troç, këto veprime mos i bëni asnjëherë

Këto substanca kimike mund të ndosin edhe ujin e pijshëm për shkak të fertilizuesve.

Ushqyerja e shëndetshme shkon krah për krah me mirëqenien e stomakut.Marrëdhënia mes ushqimit dhe stomakut ka ndikim të drejtpërdrejtë tek shëndeti i organizmit. Ky organ në formën e shkronjës J është një makineri e mirëfilltë hor. monesh dhe është linja e parë e mbrojtjes së imunitetit.

Stomaku luan një rol kyç jo vetëm në transformimin e ushqyeve në energji dhe në përthithjen e ushqyesve por edhe në mirëqenien e të gjitha organeve të tjera, përfshirë trurin.Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për 4 veprimet që duhet të bëni çdo ditë për shëndetin e stomakut.

Të Thartat

Ushqimet e tharta dhe të hidhura stimulojnë formimin e enzimave tretëse për ushqimin.

Ekspertët, të cilëve u referohet AgroWeb.org rekomandojnë që përpara një vakti të rëndë hani një sallatë me spinaq e barishte të egra të spërkatura me lëng limoni.

Gjysëm ore përpara një vakti mund të pini një gotë ujë me lëngun e një gjysmë limoni ose gjysëm luge gjelle me uthull molle.

Këto kura do të lehtësojnë dhe përshpejtojnë formimin e lëngjeve tretëse.

Pikantet

Xhenxhefili, një zhardhok pikant është kura më e mirë për tretjen.

Ai qetëson stomakun, lehtëson tretjen, eli. minon fryrjen dhe të përzierat.

Xhenxhefilin mund ta konsumoni si çaj dhe ta pini bashkë me limonin për një shëndet më të mirë të stomakut.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0