Nuk ndalon ngritja e çmimeve, shtrenjtohen edhe vezët

HomeLajme

Nuk ndalon ngritja e çmimeve, shtrenjtohen edhe vezët

Ditëve të fundit disa produkte shënuan ngritje të madhe të çmimeve, një ndër to ishte vaji, i cili sot në treg kushton rreth 3.69 euro, shkruan Sinjal

Dhjetëra vetura përfshihen nga zjarri në magjistralen Gjakovë-Prizren
Prindërit dhe dy fëmijët e tyre binjakë, që vdiqën në aksidentin në Bullgari, do të varrosen nesër
Pejanët nga sot do paguajnë 50 cent për bukë e 1 euro për byrek

Ditëve të fundit disa produkte shënuan ngritje të madhe të çmimeve, një ndër to ishte vaji, i cili sot në treg kushton rreth 3.69 euro, shkruan Sinjali.

Mirëpo kësaj ngritje nuk i kanë shpëtuar as vezët të cilat në një market në Kosovë kushtojnë hiç më pak se 4.39 euro.

Fotografinë e çmimeve e ka shpërndarë analisti, Imer Mushkolaj, i cili tha se po vazhdon ‘plaçkitja e qytetarëve’.

“Matrapazët vazhdojnë t’i plaçkitin qytetarët. Ku janë inspektorët? Ku është shteti që t’i mbrojë qytetarët nga dallaverxhinjtë?“, ka shkruar ai.

LajmiPress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0