Ndjeni Dhimbje Barku Apo Gazra? KapsIIëk Dhe Bark I Fryrë? Ky eshte problemi qe keni ne organizem. Largojeni me kete recete!

HomeShëndetësi

Ndjeni Dhimbje Barku Apo Gazra? KapsIIëk Dhe Bark I Fryrë? Ky eshte problemi qe keni ne organizem. Largojeni me kete recete!

Ndjeni Dhimbje Barku Apo Gazra? KapsIIëk Dhe Bark I Fryrë? Ky eshte problemi qe keni ne organizem. Largojeni me kete recete Sipas statistik

Pothuajse cdo i dyti person vuan nga kallot e këmbëve : Ja ilaci ideal pa cmim, e cila largon kallot
Shikoni Se Si Ndikon Hirra Te Mëlçia Dhe Humbja E Kilogramëve Të Tepërta..!
Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë!

Ndjeni Dhimbje Barku Apo Gazra? KapsIIëk Dhe Bark I Fryrë? Ky eshte problemi qe keni ne organizem. Largojeni me kete recete

Sipas statistikave thuhet se 8 nga 10 individë vuajnë nga sindroma e zorrës nervoze, përcjell lajmi.net. Njerëzit të cilët pretendojnë se kanë probleme me zorrët, ndihen të fryrë dhe shpesh ushqimi që konsumojnë ju bie rëndë në stomak, thuhet se kanë sindromën e zorrës nervoze.

Në përgjithëse simptoma të tilla si:

Gazrat

Fryrje stomaku

Kapsllëku

Tregojnë edhe për rritjen e tepërt të baktereve brenda zorrëve të vogla. Në rastet kur niveli i baktereve është i ulët atëherë kjo gjë bën të mundur funksionimin siç duhet të organizmit.

Arsyet që çojnë në këtë gjendje janë dieta e varfër ushqimore, përdorimi i medikamenteve të caktuara si kontraceptivëve, antibiotikëve dhe sasia e ulët e aciditetit në stomak.

Në këto raste është shumë e rëndësishme që të pastroni bakteret nga zorrët për shkak se mund të ndikojë në shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe mos harroni të konsultoheni me mjekun.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0