Mos u nisni për Brezovicë e Prevallë, rruga është bllokuar pas shembjeve të dheut dhe gurëve

HomeLajme

Mos u nisni për Brezovicë e Prevallë, rruga është bllokuar pas shembjeve të dheut dhe gurëve

Komunikacioni është bllokuar në rrugën Prizren-Prevallë si pasojë e shembjes masive të dheut dhe gurëve. Sipas njoftimit, në vendin e n

🔴 URGJENTE | DRINOR GASHIT 27 vjeqari nga Gjilani i cili po lufton me jeten i nevojiten urgjentisht 100.000€ per ti siguru.
Rrëfimi i nënës që humbi djalin në aksidentin në Bullgari: Më tha bashkëshorti unë shpëtova, por djali na la
Elvis Naci jep lajmin e madh! Ajani niset për Itali, për 12 orë Shqiptarët bënë mrekulli (Video)

Komunikacioni është bllokuar në rrugën Prizren-Prevallë si pasojë e shembjes masive të dheut dhe gurëve.

Sipas njoftimit, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e policisë dhe ekipet e emergjencës dhe janë duke u marrë me rastin.

“Informojmë qytetarët qe kjo rruge do te jete e mbyllur deri ne njoftimin tjetër, andaj me mirëkuptim kerkojme qe te shfrytezohen rrugë alternative tjera per Prevalle dhe Brezovicë”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Ju njoftojme se rreth ores 18:20 eshte pranuar informata se ka shembje masive te dheut dhe gurëve te tuneli i parë te rruges Prizren-Reqan.

Ne vendin e ngjarjes kane dale njesitet e policise dhe ekipet e emergjencës dhe jane duke u marre me rastin.

Informojmë qytetarët qe kjo rruge do te jete e mbyllur deri ne njoftimin tjetër, andaj me mirëkuptim kerkojme qe te shfrytezohen rrugë alternative tjera per Prevalle dhe Brezovicë

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0