Mërgimtari niset me 50 kg mish të tharë, dënohet me 2100 euro në kufirin kroat – Lajme

HomeArtikuj

Mërgimtari niset me 50 kg mish të tharë, dënohet me 2100 euro në kufirin kroat – Lajme

Autor. Një mërgimtar derisa po kthehej nga Kosova në Itali, në kufirin kroat është dënuar me 2100 euro gjobë. Kjo pasi ai me vete kishte

Në të vërtetë sytë nuk verbërohen, por verbërohen zemrat…
Sot, në varrezat e fshatit Gaçkë të Ferizajt u varros mulla Bujar ef. Hasani!
Tre ajete të Kuranit burrat i mësojnë përmendsh:

Autor.

Një mërgimtar derisa po kthehej nga Kosova në Itali, në kufirin kroat është dënuar me 2100 euro gjobë.

Kjo pasi ai me vete kishte rreth 50 kg mish të thatë dhe nuk i është lejuar të kalonte kufirin pa paguar.

Për Gazetën Insajderi ai ka dhënë një mesazh për mërgimtarët e tjerë që të mos e bëjnë këtë “gabim”.

“Përshendetje jam një mergimtar që jetoj në Itali, kam qenë në Kosovë e sa u ktheva në kufirin e Kroacisë, dogana kroate më dënoi me 2100 euro për 50 kg mish të terun. Ju kisha lut të tjerët se mos të marrin mish se e kanë fatin tem edhe të tjerët”, tha thënë ky mërgimtar.

Dokumenti nga dënimi:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0