Macja e myftiut Muamer Zukorliq vazhdon të qëndrojë te varri i pronarit të saj, edhe dy muaj pas vd’ekjes së tij

HomeLajme

Macja e myftiut Muamer Zukorliq vazhdon të qëndrojë te varri i pronarit të saj, edhe dy muaj pas vd’ekjes së tij

Historia e maces që ishte mbi varrin e tij për disa ditë pas vd’ekjes së myftiut Muamer Zukorliq është shpërndarë në mediat rajonale dhe jo vetëm.

Fluks i mërgimtarëve drejt Kosovës, këto janë pritjet në pikat kufitare
Lajm i mirë Vogëlushja nga Kosova e mposhtë për të pestën herë kancerin?!
“Profesioni” më fisnik është pajtimi i gjaqeve thotë hoxha nga Mitrovica

Historia e maces që ishte mbi varrin e tij për disa ditë pas vd’ekjes së myftiut Muamer Zukorliq është shpërndarë në mediat rajonale dhe jo vetëm.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për ish-kryetarin dhe kryemyftiun e Meshihatit të Bashkësisë Islame në Serbi i cili ndërroi jetë papritur në fillim të nëntorit.

Zukorliq ishte edhe politikan dhe përfaqësues i komunitetit boshnjak në sanxhak të shtetit të Serbisë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0