Lajm i mirë Vogëlushja nga Kosova e mposhtë për të pestën herë kancerin?!

HomeLajme

Lajm i mirë Vogëlushja nga Kosova e mposhtë për të pestën herë kancerin?!

Lajm i mirë Hana një vogëlushe nga Kosova e ka mposhtur për herë të pestë kan’cerin. Mjeku i saj, Ismail Lutolli, ka njoftuar se pas t

Tërmet në Afganistan, 26 të vdekur
Në një shkollë të Gostivarit prindërit kanë nënshkruar peticion kundër një fëmije me “Down Syndrome”. Por për dallim nga fëmijët tjerë, që vitin shkollor e filluan dje, Ëmbla po fillon me mësim sot…
Zelensky me mesazh tmerrues për ukrainasit: Kjo natë do të jetë më e vështira

Lajm i mirë

Hana një vogëlushe nga Kosova e ka mposhtur për herë të pestë kan’cerin. Mjeku i saj, Ismail Lutolli, ka njoftuar se pas trajtimit në Turqi, në trupin e vogëlushes nuk ka më asnjë qelizë kanceroze..

Sëmundja e Hanës u rikthye pesë herë dhe kjo është hera e pestë që trupi i kësaj vajze të vogël pastrohet nga kanceri pas operacionit, kimioterapisë dhe radioterapisë.

“Hana ka qenë paciente e imja gjatë kohës së punës sime në Klinikën e Pediatrisë në Sarajevë në repartin e Hemato-Onkologjisë. Gjithmonë kam besuar se kjo vajzë mund t’ja dal mbanë me sukses dhe sot ndihem i lumtur për këtë sukses në shërimin e saj”, ka thënë Dr. Lutolli, Subspecialist Hematolog-Onkolog Pediatrik. /Sinjali…

Sot na erdhi një lajm i mirë nga Stambolli

Në trupin e vogëlushes Hana, nuk ka më qeliza kanceroze.
Sëmundja e Hanës u rikthye pesë herë dhe kjo është hera e pestë që trupi i kësaj vajze të vogël pastrohet nga kanceri pas operacionit, kimioterapisë dhe radioterapisë…!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0