Keni bere gabim te madh, asnjehere mos pini uje perderisa jeni duke ngrene, pasi rrez ikoni te ..

HomeShëndetësi

Keni bere gabim te madh, asnjehere mos pini uje perderisa jeni duke ngrene, pasi rrez ikoni te ..

Autor. Keni bere gabim te madh, asnjehere mos pini uje perderisa jeni duke ngrene, pasi rrez ikoni te .. Pirja e ujit gjatë ngrë

Shikoni Se Si Ndikon Hirra Te Mëlçia Dhe Humbja E Kilogramëve Të Tepërta..!
Ilaci qe pushon dhimbjen e kokes ne periudhe te shkurter. Duhet ti kombinoni vetem 3 perberes..!
Mësoje Mënyren Si ta Qetësoni Shpejt Fëmijën Tuaj nga Kolla e Rëndë!

Autor.

Keni bere gabim te madh, asnjehere mos pini uje perderisa jeni duke ngrene, pasi rrez ikoni te ..

Pirja e ujit gjatë ngrënies është një zakon që të gjithë e bëjmë shpesh por ky zakon paska dhe anët e dëmshme që shkaktojnë probleme në organizëm. Sipas disa studimeve shkencore pirja e ujit gjatë ngrënies sjell probleme të ndryshme gastrointestinale si fryrje, tretje të dobët të ushqimeve dhe mos përthithje të plotë të lëndëve ushqyese.

Sipas nutricionistëve perfektja do ishte që 30 minuta para ngrënies dhe një orë pasi keni ngrënë mos pini ujë, ndërsa për ata që kanë nevojë vërtetë për të pirë ujë duhet të pijnë gllënjka të vogla.

Kështu që mos pini ujë gjatë ngrënies pasi nuk do i bënte mirë organizmit tuaj.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1