Kam pirë duhan për vite të tëra, i pastrova mushkëritë me këtë pëzierje magjike/ Mu bënë si të reja.

HomeShëndetësi

Kam pirë duhan për vite të tëra, i pastrova mushkëritë me këtë pëzierje magjike/ Mu bënë si të reja.

Kam pirë duhan për vite të tëra, i pastrova mushkëritë me këtë pëzierje magjike/ Mu bënë si të reja Pirja e duhanit është një prej shprehiv

Lëngu i Qepës – Si Ta Përgatisni Dhe Përdorni Për Qetësimin e Kollës!
Përsosmëria e krijimit nga Allahu: Si truri shfrytëzon gjumin për tu pastruar nga toksinat!
Shkencëtarët: Stop verës dhe mishit të derrit!

Kam pirë duhan për vite të tëra, i pastrova mushkëritë me këtë pëzierje magjike/ Mu bënë si të reja

Pirja e duhanit është një prej shprehive më të dëm sh me që i v re t njerëzit e çdo moshe.Sot të gjithë e dimë sa i rr ez iksh ëm është duhani dhe kjo shprehi e dëmshme sigurohet që doktorët të kenë punë. Pirja e duhanit ndikon te çdo qelizë e trupit dhe i dëmton funksionet vitale trupore.

Në veçanti është tejet a gr esi ve për mushkëritë dhe shkencëtarët tregojnë se pirja e duhanit është arsyeja kryesore e zhvillimit të qelizave an or male të ka nce ri t.Veç kësaj, problemet respiratore, si bronkiti dhe astma, janë të lidhura ngushtë me pirjen e duhanit.

Ekspertët shëndetësorë rekomandojnë fuqishëm që ta lini duhanin sa më parë. Megjithatë, nëse assesi nuk mund ta lini, ekspertët e mjekësisë alternative thonë se ekziston një recetë super efikase shtëpiake për pastrimin e mushkërive, e cila u ndihmon atyre që kanë mbi 5 vjet që pinë duhan.Përbërësit:– Dy lugë çaji shafran– Rrënjë xhenxhefili– Një litër ujë– 400 gramë hudhra, të qëruara dhe prera– 250 gramë pluhur stevia.

Përgatitja:Nxejeni ujin në një tigan. Shtojani 250 gramë pluhur stevia dhe posa të vlojë uji, shtojeni pjesën tjetër të përbërësve.Zini për 5 minuta tjerë dhe ndaleni nxehjen. Lëreni produktin të ftohet dhe pastaj vendoseni në kavanoz dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorimi:Konsumoni 2 lugë gjelle të këtij produkti në mëngjes para se të hani apo pini dhe 2 lugë tjera pasi ta keni ngrënë darkën

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0