Fluks i mërgimtarëve drejt Kosovës, këto janë pritjet në pikat kufitare

HomeLajme

Fluks i mërgimtarëve drejt Kosovës, këto janë pritjet në pikat kufitare

Fluksi i madh i mërgimtarve shqiptarë drejt Kosovës ka nisur të krijojë kolonat e para në kufi. Theksohet se në pikat kufitare me Serbinë ë

Sveçla jep detaje për aksionin në Karaçevë: U godit rrjeti i kazinove ilegale (FOTO)
Lajmërohet “udhëtari i tetë” që mendohej se ishte zhdukur pas aksidentit në Bullgari
Shpërthim i madh në Zagreb

Fluksi i madh i mërgimtarve shqiptarë drejt Kosovës ka nisur të krijojë kolonat e para në kufi.

Theksohet se në pikat kufitare me Serbinë është situatë e qetë, dhe nuk ka pritje të gjata. Pritjet në Merdare, rreth orës 10, në hyrje arrijnë deri në 40 minuta, teksa në dalje deri në 5 minuta.

Pritje më të gjata ka në Jarinje, deri në një orë.

Ndërkaq në të gjitha pikat tjera kufitare situata është shumë e qetë dhe s’ka pritje të gjata.

Lajmipress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0