Fëmiu tre vjeçar përfshihet nga flakët në shtëpinë e tij në Ferizaj?!

HomeLajme

Fëmiu tre vjeçar përfshihet nga flakët në shtëpinë e tij në Ferizaj?!

Një fëmijë tre vjeç është lënduar nga tymi dhe flaka, pasi zj’arri kaploi dhomën ku ai po qëndronte. Fëmiu i lë’nduar është dërguar në QKUK

PO KTHENTE FËMIJËT NGA SHKOLLA, MERR FLAKË AUTOBUSI ME NXËNËS?!
Imami Maliqi kërkon nga Kurti shfuqizimin e ndalesës administrative të MASHT-it për bartjen e shamisë në shkolla
Sot në qytetin e Vushtrrisë vendosëm gurthemelin e Qëndrimit Ditor për të moshuarit.

Një fëmijë tre vjeç është lënduar nga tymi dhe flaka, pasi zj’arri kaploi dhomën ku ai po qëndronte.

Fëmiu i lë’nduar është dërguar në QKUK për tretman mjekësor…

Rasti ka ndodhur pasditen e së premtes, njofton policia, përcjell Klankosova.tv.

Policia po heton se si erdhi deri tek përhapja e zj’arrit.

“Ferizaj 25.12.2021 – 17:00. Është raportuar se pasi zj’arri ka kapluar një shtëpi aty brenda në një dhomë ishte një fëmijë tre vjeç i lënduar nga tymi dhe flaka. Fëmiu i lë’nduar është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor. Rasti nën hetime” thuhet në njoftimin e Policisë.

Lajmipress

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0