Falet sabahu pa distancë pas gati dy vitesh në Mekën e Bekuar

HomeLajme

Falet sabahu pa distancë pas gati dy vitesh në Mekën e Bekuar

MashaAllah Për herë të parë në më shumë se një vit, Imami në Mesxhid Al Haram udhëzoi pelegrinët të “drejtojnë [rreshtat] dhe të mbyllin boshllëqet” gjatë namazit të sabahut. Kufizimet e mëdha dhe masat paraprake janë hequr, pasi Xhamia e Madhe kthehet në kapacitetin e plotë. Lajmi Press

Molliqaj për aktakuzat nga Haga: Albini u gëzu e tash po i fërkon duart se u liru terreni për të
Shqiptarët edhe njëherë tregohen zemërgjerë: I madh e i vogël po dhurojnë gjak për të lënduarit e Gllogjanit
Zelensky me mesazh tmerrues për ukrainasit: Kjo natë do të jetë më e vështira

MashaAllah

Për herë të parë në më shumë se një vit, Imami në Mesxhid Al Haram udhëzoi pelegrinët të “drejtojnë [rreshtat] dhe të mbyllin boshllëqet” gjatë namazit të sabahut.

Kufizimet e mëdha dhe masat paraprake janë hequr, pasi Xhamia e Madhe kthehet në kapacitetin e plotë.


Lajmi Press

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0