Elhamdulilah! Lajm i mirë në lidhje me Xhamisë së Çarshisë në Prishtinë

HomeArtikuj

Elhamdulilah! Lajm i mirë në lidhje me Xhamisë së Çarshisë në Prishtinë

Autor. Nënshkruhet marrëveshja për fillimin e punimeve për restaurimin e Xhamisë së Çarshisë në Prishtinë Kryesia e Bashkësisë I

Kuryeredaktrori i gazetës gjermane: Nuk do të kishte internet pa El-Havarizmin!
I pari në Europë e i katërti në botë, i riu Shqiptar që këndon Kur’anin
Si të ruani ngjyrën e xhinseve vetëm me këtë truk të thjeshtë pa harxhuar para?

Autor.

Nënshkruhet marrëveshja për fillimin e punimeve për restaurimin e Xhamisë së Çarshisë në Prishtinë

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës në bashkëpunim me Agjencinë Turke për Zhvillim TIKA, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për fillimin e punimeve të restaurimit të Xhamisë së Çarshisë në Prishtinë, e cila vije pas përfundimit të hartimit të projektit restaurues dhe marrjes së të gjitha lejeve përkatëse nga institucionet e vendit.

Kryeimami Sahiti falënderoi kordinatorin e TIKA-s, z.Cihan Dinçer për kontributin e institucionit që drejton në ruajtjen dhe mbrojtjen e trashëgimisë kulturore islame në Kosovë, dhe theksoi se Bashkësia Islame e Kosovës është jetësisht e përkushtuar në mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë islame.

Nga ana e tij, kordinatori Dinçer falënderoi kryeimamin për bashkëpunimin në fushën e trashëgimisë islame në përgjithësi, e në veçanti në realizimin e këtij projekti kaq domethënës për Kosovën.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0