Edhe Vet Doktorët Janë Të Habitur! Një Recetë Që Forcon Kockat Dhe Gjunjët..

HomeShëndetësi

Edhe Vet Doktorët Janë Të Habitur! Një Recetë Që Forcon Kockat Dhe Gjunjët..

Autor. Kjo recetë e mrekullueshme vjen nga ilaçet natyrale dhe të gjithë përbërësit mund t’i gjeni në një dyqan ushqimesh të shëndetshme os

Vetëm Për Shtatë Ditë Rregullon Shtypjen, Ul Kolesterinën: Ilaçii I Cili Me Arsye Quhet Magjii! Ja (RECETA)..
Mësoje Mënyren Si ta Qetësoni Shpejt Fëmijën Tuaj nga Kolla e Rëndë!
Kura Dhe Ilaqi Për Shtypjee Të Lartë Të Gj Akut, I Cili Vërtet Funksionon Për Mrekulli…

Autor.

Kjo recetë e mrekullueshme vjen nga ilaçet natyrale dhe të gjithë përbërësit mund t’i gjeni në një dyqan ushqimesh të shëndetshme ose në një supermarket më të madh.

PERBERESIT E NEVOJSHM: 10 lugë fara liri 5 lugë gjelle farat e susamit të bluara 50 g fara kungulli, 50g fara luledielli 50 g grurë në grurë 3 lugë rrush të thatë 1 kg mjaltë livadhi

PERGATITJA: Thithni grurin në ujë dhe të nesërmen derdhni atë ujë, pije grurin dhe hidhni ujë të freskët mbi të. Ditën e dytë do të fryhet dhe gruri do të aktivizohet. Ju gjithashtu mund të thithni rrush të thatë brenda natës para se të përgatisni përzierjen.

Grini të gjithë përbërësit e tjerë, farat imët dhe farat mund të jenë më të trasha. Në një tas të madh, përzieni të gjithë përbërësit. Kur gjithçka të bashkohet mirë, hidhni në një kavanoz qelqi.

PERDORIMI: Merrni një lugë gjelle nga përzierja para mëngjesit dhe drekës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0