E gjithë bota është çmendur pas kësaj mrekullie të pijes që shkrinë dhjamin! Do t’ju kushtojë 2 euro dhe bën mrekulli!

HomeArtikuj

E gjithë bota është çmendur pas kësaj mrekullie të pijes që shkrinë dhjamin! Do t’ju kushtojë 2 euro dhe bën mrekulli!

Autor. E gjithë bota është çmendur pas kësaj mrekullie të pijes që shkrinë dhjamin! Do t’ju kushtojë 2 euro dhe bën mrekulli! Pija e ëmb

SubhanAllah.. per nje minut mund ti fitosh 1400 sevape?! (Video)!
Mërgimtari niset me 50 kg mish të tharë, dënohet me 2100 euro në kufirin kroat – Lajme
Katër ajete Kuranore na mësojnë se si ti kërkojmë Allahut të na furnizoj me fëmijë?

Autor.

E gjithë bota është çmendur pas kësaj mrekullie të pijes që shkrinë dhjamin! Do t’ju kushtojë 2 euro dhe bën mrekulli!

Pija e ëmbël që shkrin kilogramët ka pushtuar gjithë botën. Përgatitet nga ushqimet që janë lehtësisht të disponueshme dhe në varësi të stinës do t’ju kushtojë rreth 2 euro. Një studim i kryer në Kore zbuloi se ky lëng freskues shkrin në mënyrë efektive dhjamin e barkut. Personat obezë e pinin këtë lëng dy herë në ditë për një muaj dhe humbën shumë peshë, dhe ulën vëllimin e stomakut me 5-10 cm!

Lëngu përgatitet nga shega dhe dhe acidi malik. RECETA: Shtrydhni lëngun e shegës në një shtypës, shtrydhëse frutash e perimesh ose e shtrydhni me dorë në garzë. Ju duhet të merrni rreth 100 ml lëng. Hidhni një lugë gjelle acid malik në lëngun e shegës, më së miri është të jetë shtëpiak.

Më pas shtoni 250-300 ml ujë të thjeshtë ose të gazuar. Edhe pse lëngu është acid, nuk duhet të shtoni sheqer ose mjaltë për të përmirësuar shijen e tij. Lejohet vetëm stevia (sheqer natyral bimor, pa kalori).

Pse funksionon në mënyrë efektive? Acidi malik jo vetëm që redukton akumulimin e yndyrës së barkut, por edhe e shkrin me sukses atë. Koreanët kanë arritur në përfundimin se ky kombinim shkrin yndyrën në mënyrë më drastike sesa kur përbërësit konsumohen individualisht.

Konsumimi i kësaj pije ul nivelin e sheqerit në gjak deri në 54%. Dhe sheqeri i rregulluar mirë në gjak do të thotë që trupi ynë sekreton më pak insulinë – hormoni që konverton kaloritë e tepërta në yndyrë të barkut.

Dhe cili është roli i shegës? Gjithashtu rregullon sheqerin në gjak. Kur ekuilibrohet, ulet ndjenja e urisë dhe nevoja për ushqim.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0