E dhimbshme: Nip e axhë humbën jetën nga aksidenti i rëndë që ndodhi mbrëmë?!

HomeLajme

E dhimbshme: Nip e axhë humbën jetën nga aksidenti i rëndë që ndodhi mbrëmë?!

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Zajm të Klinës ku kanë mbetur të vdekur dy persona, njëri prej tyre i moshës 8-vjeçare, shkruan Gaze

Zëdhënësi i policisë: Kur u sulmua autobusi në të ishin tetë persona (VIDEO)
U refuzua nga FSK për shkak të shamisë!
Emocionuese, ne ditën e fundit të vitit, veterani i luftës bëhet me banesë të re

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Zajm të Klinës ku kanë mbetur të vdekur dy persona, njëri prej tyre i moshës 8-vjeçare, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç raportohet, dy viktimat kishin lidhje familjare mes vete. Ata ishin nip e axhë dhe vijnë nga fshati Qupevë e Lartë e Klinës. Bëhet fjalë për Miftar dhe Avni Gashin.

Avniu dhe Miftari, sipas Policisë, fillimisht kanë pësuar lëndime të rënda trupore, pastaj janë dërguar në Spitalin e Pejës dhe mjeku kujdestar ka njoftuar se ata kanë arritur atje pa shenja jete.

“Në këtë aksident ishin të përfshira një veturë dhe një kamion, si pasojë fillimisht dy (2) persona kanë pësuar lëndime trupore, të lënduarit me auto-ambulancë janë dërguar në emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë, nga mjeku kujdestar është konfirmuar se dy (2) personat e lënduar një (1) fëmije dhe një (1) person i moshës madhore kanë arritur në Spital pa shenja jete“, thuhet në njoftim.

Në lidhje janë publikuar edhe pamje, ku shihej se vetura ka pësuar dëme të mëdha…..!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0