Category: Shëndetësi

1 2 3 10 / 29 POSTS
Teper e lehtë / Ilaci i Gjyshes 77-Vjecare. Ulë Sheqerin Dhe Shtypjen E Gja;kut. Pergaditet Ne Kushte Shtepiake..!

Teper e lehtë / Ilaci i Gjyshes 77-Vjecare. Ulë Sheqerin Dhe Shtypjen E Gja;kut. Pergaditet Ne Kushte Shtepiake..!

Autor. Teper e lehtë / Ilaci i Gjyshes 77-Vjecare. Ulë Sheqerin Dhe Shtypjen E Gja;kut. Pergaditet Ne Kushte Shtepiake..! Këtu ë [...]
Kombinoni mjaItin dhe sodën e bukës: Hani nga 3 Iugë për një muaj, ja çfarë ndodh!

Kombinoni mjaItin dhe sodën e bukës: Hani nga 3 Iugë për një muaj, ja çfarë ndodh!

Kombinoni mjaItin dhe sodën e bukës: Hani nga 3 Iugë për një muaj, ja çfarë ndodh! Ideja për përzierjen e sodës së bukës me shurup të dafin [...]
Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë!

Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temperaturë!

Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka temp eraturë Ky është gabimi më i shpeshtë që prindërit bëjnë kur fëmija ka [...]
7 dhimbje të frikshme të gjoksit Po i ngatërroni me atakun në ze,-mër ?! WOW!

7 dhimbje të frikshme të gjoksit Po i ngatërroni me atakun në ze,-mër ?! WOW!

Autor... Dhimbjet e kraharorit mund të jenë të frikshme, kuptohet dhe ju duhet patjetër të telefononi urgjencën nëse mendoni se jeni duke k [...]
Përsosmëria e krijimit nga Allahu: Si truri shfrytëzon gjumin për tu pastruar nga toksinat!

Përsosmëria e krijimit nga Allahu: Si truri shfrytëzon gjumin për tu pastruar nga toksinat!

Autor. Një studim i publikuar në revistën Science ka zbuluar se hapësirat midis qelizave të trurit rriten gjatë gjumit, ku krijohet një rrj [...]
Islami i parapriu shkencës: Pastërtia e macës dhe papastërtia e qenit!

Islami i parapriu shkencës: Pastërtia e macës dhe papastërtia e qenit!

Autor. Shejh Abd al-Mexhid Ez-Zindani, sekretari i parë i Institutit për arritjet shkencore, i është përkushtuar diskutimeve shkencore me e [...]
Si Të Pastroni Enët e Gjakut Me Një Trajtim Të Thjeshtë Natyral

Si Të Pastroni Enët e Gjakut Me Një Trajtim Të Thjeshtë Natyral

Autor. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të mbani enët tuaja të gjakut tërësisht të pastra dhe elastike. Enët e bllokuara të gja [...]
Sa kafe ne dite mund te pini, nese vuani nga tensioni? Lexojeni patjeter:

Sa kafe ne dite mund te pini, nese vuani nga tensioni? Lexojeni patjeter:

Autor. Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e atakut në zem [...]
Pyetje:Si I Shëronte Dhimbjet E Fytit I Derguari ﷺ.

Pyetje:Si I Shëronte Dhimbjet E Fytit I Derguari ﷺ.

Autor. Në dy Sahih-ët shënohet se Pejgamberi alejhi selam ka thënë: “Me të vërtetë, mjekimi më i mirë për ju është me kupa dhe me aloe indi [...]
Keni diabet? Ju duhet ky lëng që bota e quan ‘pija e mrekullisë’ dhe do shpëtoni nga ilaçet

Keni diabet? Ju duhet ky lëng që bota e quan ‘pija e mrekullisë’ dhe do shpëtoni nga ilaçet

Lexojeni Sipas hulumtimeve, nëse përdoret në mënyrë të drejtë, aloe vera mund të ulë dukshëm nivelin e glukozës në g jak dhe trup. Dia [...]
1 2 3 10 / 29 POSTS