Category: Lajme

1 2 3 18 10 / 180 POSTS
Kurti dhe AKI-ja ishin në dijeni për planin e vrasjes së kryeministrit, nuk u bë publike për të mos krijuar panik

Kurti dhe AKI-ja ishin në dijeni për planin e vrasjes së kryeministrit, nuk u bë publike për të mos krijuar panik

Një plan ishte bërë gjatë vitit 2021 për ta vrarë kryeministrin Albin Kurti dhe dy persona të tjerë nga një shtetas nga Shqipëria. Kështu ka raportua [...]
Pezullohet vendimi i Danimarkës për të marrë me qira burgjet në Kosovë

Pezullohet vendimi i Danimarkës për të marrë me qira burgjet në Kosovë

Danimarka e ka pezulluar vendimin për të marrë më qira 300 vende në burgjet e Kosovës për të burgosurit që kanë kryer vepra penale në Danimarkë. Arsy [...]
Ramazani po afrohet, mësoni kohën e syfyrit dhe iftarit të parë

Ramazani po afrohet, mësoni kohën e syfyrit dhe iftarit të parë

Çdo vit për muajin e shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por, ky muaj është s [...]
50 të arrestuar, shumica policë – goditet grupi i ryshfetit në kufirin Kosovë-Shqipëri!?

50 të arrestuar, shumica policë – goditet grupi i ryshfetit në kufirin Kosovë-Shqipëri!?

Një aksion i madh kundër kontrabandës është realizuar sot në bashkëpunim mes Inspektoratit të Policisë dhe Prokurorisë Speciale…..? Gazet [...]
Mot i ftohtë por me diell, nga e hëna temperaturat shënojnë rritje

Mot i ftohtë por me diell, nga e hëna temperaturat shënojnë rritje

Në fundjavë dhe ditëve të para të javës në vijim, paraqiten kushte të motit më të qëndrueshëm, kryesisht me kthjellime. Të dielën më sh [...]
Ulja e çmimit të biletave, Shoqata e Transportuesve i jep ultimatum Qeverisë: Anulojeni vendimin brenda 72 orëve, do të ketë protesta

Ulja e çmimit të biletave, Shoqata e Transportuesve i jep ultimatum Qeverisë: Anulojeni vendimin brenda 72 orëve, do të ketë protesta

Shoqata e Transportuesve Rrugor kanë kërkuar anulimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e çmimeve për biletat e transportit ndërurban për au [...]
Vetura e godet për vdekje një shtetase siriane në Fushë Kosovë!!

Vetura e godet për vdekje një shtetase siriane në Fushë Kosovë!!

Policia e Kosovës ka bërë ditur se pas goditjes nga një veturë ka vdekur shtetasja siriane. Rasti ka ndodhur në fshatin Harilaq të Fushë Ko [...]
Dogana: Vaji ushqimor që u shit për 3.49 euro u importua me çmim prej 1.22 deri në 1.45 euro

Dogana: Vaji ushqimor që u shit për 3.49 euro u importua me çmim prej 1.22 deri në 1.45 euro

Dogana e Kosovës ka njoftuar se pas ngritjes së çmimeve dhe shqetësimeve të qytetarëve ka analizuar sektorin e importit të vajrave ushqimore. Dogan [...]
1000 euro gjobë për një furrë në Gjilan, pesha e bukës nuk përputhej me deklaracionin

1000 euro gjobë për një furrë në Gjilan, pesha e bukës nuk përputhej me deklaracionin

Drejtoria e Inspekcionit në Gjilan ka shqiptuar një dënim për një furrë në Gjilan. Gjatë inspektimit në sektorin e bukës, në një furrë [...]
Bie çmimi i naftës në Kosovë në Gjilan shkon.

Bie çmimi i naftës në Kosovë në Gjilan shkon.

Gjatë ditës së sotme, ka filluar normalizimi i çmimit të naftës në Kosovë. Në disa pika të shitjes së derivateve, çmimi për një litër n [...]
1 2 3 18 10 / 180 POSTS